Potřebujete internet pro práci i zábavu? Na co si dát pozor.


Témata: TELEKOMUNIKACE
Internet

V dnešní době je náročné si představit běžný den bez internetu. Jaký je rozdíl v připojení, které je vhodné pro práci od internetu, který je ideální pro spolehlivou a rychlou online zábavu? Zjistěte, na co si při výběru či změně poskytovatele dát pozor.

Od e-mailové komunikace k online filmům

Průzkum uživatelů internetu zjistil, k čemu lidé nejčastěji využívají internet. Výsledky jsou opravdu zajímavé a ukazují, že internet je skutečně běžnou součástí dne většiny uživatelů od rána do večera. Rozložení času mezi komunikaci, psaní, sociální sítě, film a hudbu, sdílení a další aktivity je až překvapivě vyrovnané. Na prvním místě se umístila komunikace, pod kterou patří nejen pracovní e-maily, ale také například stále oblíbenější online schůzky.

Stejný průzkum se uživatelů dotazoval i na otázku, co jim nevyhovuje na internetu od současného poskytovatele. Zde s velkým náskokem vyhrála nedostatečná stabilita připojení, což je vzhledem k vysoké oblibě komunikace a multimédií velmi špatná kombinace. U obyčejného brouzdání internetem je občasné kolísání rychlosti mnohem menší problém, než v případě stahování videí nebo nutnosti rychle vyřešit pracovní zadání.

Internetové připojení podle individuálních potřeb

Zkuste si položit otázku, jakým způsobem internet využíváte. Podle toho, co na něm děláte nejčastěji, si pak vybírejte tarif. Řada poskytovatelů nabízí stabilní internetové připojení po celé ČR, především ti nabízející optické kabely. Internetové tarify s rychlostí až 400 Mbps budou vyhovovat náročným zákazníkům. Ti, kteří potřebují nahrávat velké množství dat na internet, preferují vyšší upload. Pokud naopak potřebujete stahovat více dat, dají se tarify na optické síti nastaví tak, aby byla větší rychlost vyhrazena pro download.

Na místech, kde tarify pro optické kabely nejsou dostupné, je možné využít některý z ADSL tarifů. Také u těchto tarifů budete postaveni před rozhodnutí, jakou rychlost si vybrat. Pokud netušíte, nechte si poradit. Při rozhodování pouze nezapomínejte na to, že internetové připojení může v jeden okamžik využívat více vašich zařízení. Prakticky v každé domácnosti je vedle počítače také notebook, tablet a zástup chytrých mobilů. Všechna tato zařízení internet potřebují.

U internetu můžete měnit nastavení

Obrovskou výhodou u některých internetových tarifů je možnost měnit jejich nastavení. Jak to v praxi funguje? Jakmile náhodou zjistíte, že vám vybraná rychlost internetu nestačí, sami si ji navýšíte.

Volte rychlý a stabilní internet

Avizovaných 100 Mbps bude skvěle znát při stahování velkých souborů a sledování online videa. Internetové připojení by se mělo přizpůsobit tvým požadavkům bez ohledu na to, jestli potřebujete zrovna pracovat, nebo se chcete bavit a jen relaxovat.