Hlídáte si u domácího internetu poměr cena/výkon?


Témata: TELEKOMUNIKACE
Internet

Cena je jistě jedním z nejdůležitějších faktorů, který je třeba při hledání poskytovatele internetu zohlednit. Neměla by však být jediným kritériem výběru. Jinak se také může stát, že budete za internetové připojení sice platit malou částku, ale za nefunkční internet.

Některé oblasti ČR mají drahý a poruchový internet

Podle průzkumu z roku 2018 mezi uživateli internetu z celé České republiky, kde klienti porovnávali služby stávajícího poskytovatele internetu a jmenovali jeho nedostatky, jsou nevýhodné sazby za nekvalitní internet například v jižních Čechách. 

Průměrná měsíční útrata za internet například v Jihočeském kraji je okolo 500 korun, což je víc, než platí uživatelé například ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském či Ústeckém kraji. Za internetové připojení si lidé v Jihočeském kraji připlatí, ale naopak často hlásí časté problémy s rychlostí a stabilitou připojení. Nejde tedy o služby nijak kvalitní. Jedním z důvodů může být i to, že velkou část pokrývají hory a nemusí tam být stabilní signál. Proto je důležité dobře vybírat internet, který je stabilní.

Poměr cena/výkon je u připojení zásadní

Samotné internetové připojení má celou řadu parametrů. Je důležité koukat nejen na technologii připojení (optická síť, WiFi, kabel), ale také na rychlost stahování, rychlost odesílání, odezvu, agregaci a datové limity. Pro každého uživatele bude na základě jeho běžných online aktivit důležitá jiná věc. Lidé, kteří stahují velké soubory, potřebují rychlý download. Hráči her si zase potrpí na rychlou odezvu a vysokou stabilitu připojení. Pro nahrávání fotek, uploadování na YouTube a videohovory je důležitá rychlost odesílání.

Poměr ceny a výkonu by ti měl odpovědět na to, zdali za internet neplatíš příliš mnoho. Zkuste zapřemýšlet nad zmíněnými parametry, oblíbenými aktivitami a podívejte se na vyúčtování. Pokud najdete místo pro zlepšení, má smysl uvažovat nad změnou. Obavy ze zbytečného papírování a vyplňování komplikovaných formulářů nejsou na místě. 

Rychlý stabilní internet na optických kabelech

Přestává vám dříve vybraná rychlost tarifu stačit? Nevadí! Vyberte si základní internetový tarif a za pouhých 100 Kč měsíčně si navyš rychlost o 100 Mbps.

LOSKY vám nabízí připojení na vlastní optické síti, což umožňuje nejlevnější ceny bez zprostředkovatelů. Tam, kde nejsou liniové optické sítě zatím k dispozici, můžete využít některý z DSL tarifů s rychlostí až 200 Mbps. Tyto tarify nejsou datově omezeny. Díky tomu získáte lepší a rychlejší stabilní internetové připojení s poměrem ceny a výkonu, o kterém se vám v místech ČR, kde je pomalý a nestabilní internet, zatím ani nezdálo.