Máte dostatečně rychlý internet na streamování?


Témata: TELEKOMUNIKACE
InternetWiFi

Streamování videa a filmů ve vysokém rozlišení patří k datově nejnáročnějším aktivitám na internetu. Proto může být streamování v kombinaci s pomalým připojením, které si mnoho lidí platí, velký problém. Přestože si řada lidí připojení draze platí, jejich počítač sledování kvalitních filmů nezvládne dobře. LOSKY a jeho optické kabely přináší lepší řešení.

Proč je důležitý kvalitní internet pro streamování 

Mezi nejoblíbenější online aktivity na internetu patří pro většinu uživatelů komunikace, využívání sociálních sítí, vyhledávání informací a také sledování nebo stahování videí, filmů a poslech hudby. V posledních několika letech roste také popularita streamování

Jedná se o souvislý přenos audiovizuálního obsahu mezi zdrojem a koncovým uživatelem, tedy například živého záznamu z vaší webkamery na YouTube či populární streamovací platformu Twitch. Streamování se již stalo zcela běžnou záležitostí ať už při běžné komunikaci, nebo v rámci podnikání, sebeprezentace, pořádání online kurzů a firemního podnikání.

Potřebujete streamovat ve vysoké kvalitě? Pak počítejte s tím, že se neobejdete se bez kvalitního záznamového zařízení, ani bez kvalitního spolehlivého internetu s rychlým uploadem. 

Podle průzkumů mezi uživateli internetu lidem dříve často nevyhovovaly služby stávajících poskytovatelů kvůli rychlosti a stabilitě internetového připojení, což jsou dvě nejpodstatnější faktory pro kvalitní streamování. Situace a možnosti výběru se zlepšily, ale stále existují lepší řešení. Pokud chcete streamovat na úrovni, ať už pořádáte videokurzy, nebo jste “youtuber” či “streamer” z nejrůznější oblasti, máte fanoušky jako hudebník, sportovec, nebo pořadatel vzdělávacích kurzů, případně rádi sdílíte online hry, máme pro vás inspiraci, jak si kvalitní streamování zajistit. 

Doporučená rychlost internetu pro streamování

Minimální doporučená rychlost odesílání dat se liší dle streamovací platformy a požadované kvality. Obecně by internetové připojení mělo stabilně nabízet upload alespoň 3 Mbps. I když se to nezdá moc, někteří poskytovatelé v ČR s tím mají problém. Velmi důležité je v tomto případě slovíčko stabilní. Stream zpravidla trvá déle než pár minut. Obvykle jde o desítky minut, nebo hodinu a více a proto by rychlost a odezva internetového připojení neměla výrazně kolísat. Jinak existuje riziko poklesu rozlišení a celkové kvality přenosu a vypadávání připojení.

Pro streamování na úrovni

Chcete se stát youtuberem a bavit nebo vzdělávat tisíce nebo desetitisíce diváků na internetu? K tomu je třeba rychlé stabilní kvalitní internetové připojení, na které se můžete vždy spolehnout. Čistě z technického hlediska lze s ohledem na stabilitu doporučit připojení na optické síti. LOSKY vám s tímto jako hlavní poskytovatel optických sítí pomůže. Velkou výhodou optiky je možnost nastavit si vlastní preference mezi downloadem a uploadem. Rychlost připojení lze rozdělit a nastavit tak, aby vyhovovala tvým požadavkům. Jinými slovy máš možnost rozdělit až 400 Mbps mezi upload a download. Základní nastavení je rovnoměrné.

Proč začít streamovat?

Streamování je v současnosti poměrně populární oblast internetové zábavy, se kterou je třeba už v dnešní době 100% počítat. Na Youtube i na sociálních sítích najdeme tisíce osobností, které touto formou propagují své aktivity. Ať už je to vzdělávání, různé videokurzy, rozhovory, sdílení informací, nebo hudební kanály a stránky celebrit, sportovců, podnikatelů, nebo známých osobností, streamování je dnes samozřejmou součástí internetu. Je jen na vás, jak často a co se rozhodnete vysílat. Může se jednat třeba i o hraní her, webináře či umělecké vystoupení. Rozhodnutí je na vás. 

Proto je tu LOSKY, které přináší dostatečně kvalitní parametry internetového připojení , aby pro vás streamování bylo plynulé, kvalitní a spolehlivé.

Fungování a výhody optického kabelu

Optický kabel je nejspolehlivější typ internetového připojení. Jeho předností je vysoká rychlost, stabilita signálu a téměř nulová ztrátovost dat. Moderní technologie založená na přenosu signálu pomocí světelného paprsku zajistí kvalitní, rychlé a výkonné připojení.

Optická vlákna jsou vyrobena ze skla a chrání je obal. Ve směru osy vlákna po vláknech putují elektromagnetické vlny. Pro správný a rychlý přenos dat je důležité, aby index lomu v jádru v optických vláknech byl vyšší než index lomu obalu. Optická vlákna dokáží přenášet tok dat stovky až tisíce metrů o rychlosti desítek gigabitů za sekundu (Gb/s), což jiná technologie nedokáže. Vyzkoušejte ho i Vy.