Kdy a komu se vyplatí FVE


Témata: ENERGO

Účty za elektřinu se stále navyšují, a proto si kladete otázku, zda se vyplatí investovat do fotovoltaické elektrárny (FVE). 

Chcete-li ušetřit na energiích díky FVE, potřebujete splnit minimální podmínky k tomu, aby se vám počáteční investice vrátila. Za jakých podmínek se vám investice vrátí?

Míra využitelnosti

Výkon FVE musí odpovídat spotřebě vaší domácnosti. Jestliže je spotřeba menší než 2000 kWh/rok, výkon elektrárny by neměl překročit 1,4 kWp. Z toho plyne, že vyšší výkon zákonitě nepředstavuje vyšší úspory. 

Výběr dodavatele

Dodavatel je zde od toho, aby nastavil Vašemu projektu správná řešení na míru tak, abyste mohli využít nejméně 70 % energie z fotovoltaických panelů. Z tohoto důvodu je důležitý výběr dodavatele.  Zatímco jeden dodavatel může navrhnout ekonomicky ne zcela výhodný projekt, další doporučí instalaci vhodné FVE s co nejrychlejší návratností. 

Jestliže vás zajímá, jaké je nejvýhodnější řešení pro Vás, neváhejte se ozvat k nám do LOSKY. Se 17 lety zkušeností v oboru, tisícem realizací a odborným personálem provádíme instalace na jakoukoli střechu (i s nadkrokevní izolací), poskytujeme bezplatné poradenství i pozáruční servis. 

Orientace střechy  

Jediný problém, který ovlivňuje nemožnost instalace, je orientace střechy na sever nebo popř. stínění vysokými stromy. V těchto podmínkách by systém FVE nedokázal vydat dostatek energie pro vaši spotřebu, takže by se fotovoltaika nevyplatila. 

Jak moc objekt využíváte

Z tohoto důvodu se také nevyplatí instalovat FVE na objekt, na kterém trávíte minimum svého času nebo tam nejste vůbec, kvůli velké ztrátovosti. Energie ze slunce, která by jinak našla využití na chod domácnosti, by se tím pádem nemohla spotřebovat a vy byste spíše prodělávali.