FVE a topení


Témata: ENERGO

V průběhu celého roku zvládnete sluneční energií nahradit 70 % elektřiny. Solární elektrárna se vám tedy v každém případě vyplatí i přes to, že fotovoltaické panely mají během zimních měsíců nižší příjem slunečních paprsků, a tudíž vyrobí méně energie.

Fotovoltaika v zimním období

Je možné topit výhradně jen fotovoltaikou? Jednoznačná odpověď zní ne, ale můžete díky tomu velkou měrou ušetřit. Naše klimatické podmínky panelům v zimě nedokáží zajistit stejnou účinnost jako v létě díky vysoké oblačnosti.

Podle realistických měření zvládnou solární panely produkovat v období od konce října do cca začátku března okolo 20 % z úplné roční výroby. Nicméně, výkon FVE se odvíjí také od toho, jak moc je zrovna zima mírná či nikoli. S brzkým jarem přirozeně nabudou účinnosti dříve. 

Vhodné podmínky pro vás život

Na počasí v našem mírném podnebném pásmu se nelze spoléhat, ale v každém případě můžeme přizpůsobit podmínky k tomu, abychom energie za vytápění snížili. Ve spojení s tepelným čerpadlem se musí v zimě na vytápění přidat i další zdroj energie jako FVE, kotel např. na biomasu, krb apod., nejste-li zrovna teplokrevný typ člověka.

Spojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo komunikuje v symbióze s FVE a výkon si nastavuje podle jejího výkonu, popř. čerpá energii ze sítě. Tím pádem se nemusíte obávat, že by např. přes noc rapidně ochladilo. Můžete tak ráno vstávat do tepla. Udržuje stálou teplotu okolo 21° po celý rok. V zimě topí, v létě chladí. 

Pro nejlepší výběr vám na míru se nám neváhejte ozvat na individuální a bezplatnou konzultaci do LOSKY. Máme za sebou již tisíce realizací a za dobu naší 17leté existence jsme navnímali to, co bude fungovat a co ne, abyste byli co nejvíce spokojení.